AP Edukacja FB AP Edukacja Twitter AP Edukacja Blog AP Edukacja Google Plus

Odwiedź stronę oddziału

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze oferty na skrzynkę pocztową podaj swój adres e-mail:

oraz oddział którym jesteś zainteresowany

Polecane kursy

Kształcenie


Ukończenie szkoły ogólnokształcącej nie jest dziś warunkiem wystarczającym do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Niezbędne jest stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji w każdym zakresie. W ostatnich 16 latach zawód w Polsce zmieniło kilka milionów osób. Młodzi ludzie, którzy dopiero ukończyli szkołę średnią nie rezygnują z dalszej nauki. Kontynuują kształcenie, inwestują w siebie, zdobywają nowe umiejętności, po to aby łatwiej znaleźć satysfakcjonującą pracę. Popularną formą kształcenia i alternatywą dla studiów wyższych są szkoły policealne, roczne lub dwuletnie. Osoby dorosłe, które zakończyły edukację na poziomie podstawowym lub zawodowym, starają się uzupełnić wykształcenie w liceach ogólnokształcących. Nawet ci, którzy ukończyli studia wyższe dbają o swój ciągły rozwój i korzystają z różnego rodzaju szkoleń i kursów: językowych, zawodowych.

Firma Manpower przygotowała zestawienie 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 32 państwach (w tym w Polsce). Najbardziej w Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych, m.in. elektryków, murarzy, hydraulików, spawaczy.
Na kolejnych miejscach w polskim rankingu znaleźli się:
• kierowcy;
• technicy;
• inżynierowie;
• pracownicy działu obsługi klienta;
• personel hoteli i restauracji;
• pracownicy produkcji;
• przedstawiciele handlowi;
• niewykwalifikowani robotnicy;
• pracownicy biurowi;

3 najbardziej brakujące zawody wyłonione na podstawie wyników polskiej edycji badań pokrywają się z profesjami pożądanymi w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, a nawet w Afryce. Średnio w 32 badanych krajach odsetek firm, które mają kłopot z rekrutacją wynosi 31%. W najgorszej sytuacji są firmy z Rumunii (73%) i Japonii (63%). W Europie problemy mają Grecy (47%) i Austriacy (44%). W Czechach kłopoty deklaruje 37%, w Niemczech – 34%, a w Wielkiej Brytanii – 12%.

Mając świadomość zmian, które zaszły w ostatnich latach w Polsce i Europie, AP Edukacja oferuje takie formy kształcenia i dokształcania, które w szybki i skuteczny sposób podnoszą kwalifikacje zawodowe, dają specjalizację, ale też inspirują i rozwijają zainteresowania.

Nasi Partnerzy