AP Edukacja FB AP Edukacja Twitter AP Edukacja Blog AP Edukacja Google Plus

Odwiedź stronę oddziału

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze oferty na skrzynkę pocztową podaj swój adres e-mail:

oraz oddział którym jesteś zainteresowany

Polecane kursy

Szkoły Policealne

 

Od kilku lat szkoły policealne systematycznie zyskują na popularności. Zainteresowaniem cieszą się zarówno szkoły policealne z uprawnieniami szkól publicznych  realizujące programy MEN jak i szkoły policealne roczne, oparte na programach autorskich pracowników naukowych AP Edukacja.
Czas trwania nauki dla poszczególnych zawodów w policealnej szkole z uprawnieniami szkoły publicznej określa program Ministerstwa.* Nauka na większości kierunków trwa 2 lata, IV semestry.

* szczegóły dotyczące czasu trwania oraz program nauki dla kierunków w szkole policealnej z uprawnieniami szkół publicznych znajdują się w zakładce „szkoły policealne z uprawnieniami szkół publicznych”. Absolwenci uzyskują tytuł technika lub do niego adekwatny.

W szkołach policealnych bez uprawnień szkoły publicznej nauka trwa jeden rok, II semestry. **

** własny program nauczania znajduje się w zakładce „Szkoły roczne”

Argumentem przemawiającym za wyborem szkoły policealnej jest bardzo niskie czesne (kilkakrotnie niższe niż w szkołach wyższych) oraz program nauczania ukierunkowany na zdobycie umiejętności zawodowych, w tym kilkaset godzin praktyk zawodowych i zajęć praktycznych.

Kształcenie w szkołach policealnych organizowane jest w systemie zaocznym i stacjonarnym (wieczorowo). Jest więc idealne dla osób, które pracują i jednocześnie chcą uzupełnić wykształcenie.

 

Nasi Partnerzy